Терапевтична група – штучно створений мікросоціум безпека та цінність якого базується на низці правил. 

Правило конфіденційності.

Все, що відбувається на групі залишається в межах групи. Це правило є найціннішим, оскільки воно забезпечує можливість ділитись відвертим та болісним. Учасники здебільшого самі зацікавлені в ньому, щоб почуватися безпечно та підпускати до себе ближче і ближче. 

Правило «стоп». 

Будь який діалог, процес, який стосується вас і є неприємним ви можете зупинити одним словом за секунду. 

Сталі місце, час та люди.

Це умови, що оговорені попередньо. Регулярно з тими самими людьм ми зустрічаємось та будуємо стосунки.  Знову і знову. В закритій групі – після третьої зустрічі нові учасники не з’являються. Вона є більш безпечною і комфортною ніж та, де є постійна ротація.

Підтримка ведучого. 

Завжди при виникненні дискомфорту чи потребі знайти ті самі слова можна звернутись за підтримкою до ведучого групи. 

Спілкуємось «я реченнями». 

Кажемо свої почуття та відчуття на дії кожного. Не «ти мене бісиш, бо не замовкаєш», а «мені хочеться розповісти про себе». 

Взаємоповага.  

Ми поважаємо одне одного незважаючи на особисті переживання поряд з ними. 

Прямі звертання.

Ми не кажемо про участниках у третій особі, а звертаємось особисто. «Коли ти розповідала свою історію, я відчула…», а не «коли вона казала». 

Вираження почуттів словами.

Не можна битись, кидати предмети в учасників. Свої почуття ми виражаємо словами, а не діями. 

Відсутність подвійних стосунків.

Поки йде група, рекомендується взаємодіяти лише в рамках неї. 

Не поспішайте будувати дружні та любовні стосунки, оскільки група є терапевтичним простором. Говорячи про свої почуття можуть виникати бажання якнайшвидше їх реалізувати. По завершенню 100 годин групи можна все, що завгодно, а от до – домовляємось підтримувати наш простір. 

Кожен з учасників може пропонувати на обговорення у нашому колі свої правила. І ми спільно вирішуємо які закони та порядки будуть в межах нашої группової території.

Також бажано позначити свої особливості. «Я не люблю, коли мене називають Вітюша. Будь ласка, Віктор або Вітя» чи «на мене не можна кричати». 

Всі ці умови ми обговорюємо на початку першої зустрічі. Кожен підтверджує, що згоден їх дотримуватись. Це наш контракт, який є безпекою групи і складає її опору. 

Нагадує обітниці, які пара дає при одруженні – вони є першим камінцем майбутньої глибинної взаємодії.

Запрошую вас на найближчі терапевтичні групи.